Megnevezés
Lícium gyümölcs – Goji bogyó
kiszerelés (mg x db)
100 g
típus (ÉK vagy más)
élelmiszer
jellemzők (fő hatóanyagok)
goji bogyó / lícium gyümölcs
alcím
Vigyen energiát ételébe, jó egészséget életébe!
leírás
A Tradicionális Kínai Orvoslás (TCM) a lícium gyümölcsöt (goji bogyó) a yin erősítőjeként tartja számon, valamint nagy jelentősége van a hagyományos koreai, japán és tibeti egészség megőrzésben is. Alkalmazzák nyersen, juice vagy bor formájában, teába áztatva és tinktúraként is. A kínai kultúrában 5000 éve használják, s úgy tartják, aki hosszú útra megy, ne egyen líciumot, mert az hatással lehet a szexuális étvágyra. A modern kutatások szerint jelentős mennyiségben tartalmaz béta-karotint és a benne levő zeaxantin pedig a szem felépítésében is részt vevő flavonoid. Kínában nagyobb hangsúlyt fektetnek a megelőzésre, ezért rendszeresen használják a mindennapi ételkészítéshez, pl.: rizsételekhez szárítva, levesekhez főzik, teába áztatják, illetve süteményekbe, mint mazsolát sütik.
adagolás (felhasználás)
Naponta 5-10 g lícium gyümölcs fogyasztása javasolt. Az ajánlott napi adagot ne lépje túl!
összetevők
lícium termés
.
.
Tájékoztatás - A törvényi előírásnak megfelelően, szeretnénk az alábbiakra felhívni a figyelmedet vásárlás előtt:
- Az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
- A www.naturaplaza.hu egy internetes áruház, a weboldalunkon található termékleírások a gyártók, forgalmazók, szállítók, valamint publikus lexikonok, szakkönyvek és folyóiratok információi, ezek tartalmáért áruházunk a felelősséget nem vállalja.
- Betegség esetén, az étrend-kiegészítő szedésével kapcsolatosan, kérd ki szakorvosod tanácsát, véleményét.
- Minden esetben figyelmesen olvasd el a termék csomagolásán lévő, illetve a termékhez mellékelt tájékoztatót! A tájékoztatóban szereplő javasolt mennyiségeket ne lépd túl!
- Az étrend-kiegészítők élelmiszereknek minősülnek és bár kedvező élettani hatással rendelkezhetnek, amely egyénenként eltérő lehet, jelölésük, megjelenítésük, és reklámozásuk során nem engedélyezett a készítményeknek betegséget megelőző vagy gyógyító hatást tulajdonítani, illetve ilyen tulajdonságra utalni.